Rozwój roślin w dużym stopniu uzależniony jest od procesu fotosyntezy zachodzącego w igłach lub liściach. Im igły i liście będą bardziej zielone, zdrowsze, większe, bez plam tym cała roślina będzie się lepiej rozwijała, kwitła i będzie bardziej odporna na suszę i choroby.
Ciemnozielone liście zapewniają prawidłowy proces fotosyntezy. Problem zaczyna się gdy liście zaczynają chorować na chlorozę - żółknąć i usychać. Częstym tego powodem jest brak składników pokarmowych takich jak magnez lub żelazo. Proces żółknięcia jest na tyle groźny, że może prowadzić do usychania gałęzi i całych roślin. Uprawiając rośliny powinniśmy w pierwszej kolejności zadbać o to, aby liście rośliny były zdrowe i ciemnozielone.
Substral Magiczna Siła to specjalistyczny nawóz interwencyjny przeciw brązowieniu igieł. Wpływa na piękne wybarwienie igieł. Nawóz należy stosować w przypadku niedoboru magnezu w podłożu. Szczególnie polecany do iglaków, wspomaga wytwarzanie zielonego barwnika w igłach (chlorofilu). Przeznaczony jest do rozsiewania, podlewania lub opryskiwania (łatwo rozpuszcza się w wodzie). Nawóz można stosować raz w tygodniu, jego aplikacja jest prosta i wygodna. Wysoko wydajny koncentrat sprawia, że opakowanie wystarczy nawet na kilkaset litrów wody. Nawóz jest łatwo przyswajalny przez rośliny, nie grozi przenawożeniem i wypaleniem, zapewnia szybkie i widoczne efekty. Specjalna mieszanka bogata w makro i mikroelementy zaspokaja potrzeby żywieniowe rośliny, uzupełnia niedobory, wspomaga wzrost.
Nawóz stosować w przypadku początkowych objawów żółknięcia liści lub igieł. Nawóz działa zapobiegawczo - podsypywanie wokół rośliny i interwencyjnie, oprysk - po liściach i igłach. Nawóz jest łatwo przyswajalny przez rośliny i daje szybkie efekty.
Jak stosować:
Rośliny iglaste
Sadzenie - 25 g nawozu/10 L podłoża, nawóz wsypać na dno dołka i wymieszać z ziemią
Starsze iglaki - rośliny do 2 m - 35 do 50 g/m2, wyższe niż 2 m - do 200 g/m2. Po nawożeniu należy obficie podlać wodą (20-60 L).
Silny niedobór magnezu - jednokrotny oprysk do całkowitego zwilżenia igieł w ciągu sezonu wegetacyjnego: 200 g/ 10 L wody.
Dodatkowo - można rozsypać nawóz: niższe rośliny - 100 g/m2, wyższe - 200 g/m2. Zabieg może być powtórzony w roku następnym.
Rośliny liściaste w donicach
Rozsypywanie - rozsypać i wymieszać nawóz w proporcji: 1,5 g na 1 L podłoża.
Opryskiwanie - jednokrotny oprysk wszystkich liści roztworem 5 g nawozu w 1 L wody.
Rośliny liściaste w gruncie
Rozsypywanie - rozsypać i wymieszać nawóz w dawce od 5 g do 25 g na 1 sztukę w zależności od wielkości rośliny i jej bryły korzeniowej, przykładowo dla róży użyć 10 g/szt., a dla rododendronu 20 g/szt.
Oprysku dokonujemy w godzinach rannych i wieczornych (nigdy w pełnym słońcu ani na młode odrosty gałązek).
Skład produktu:
D.5. Siarczan magnezu
Nawóz WE NPK Mg + S (16+30)
Tlenek magnezu (MgO) rozp. w wodzie - 16%, trójtlenek siarki (SO3) rozp. w wodzie - 30%.
UWAGA! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków ostrożności zamieszczonych w etykiecie.
W przypadku produktów będących środkami ochrony roślin w rozumieniu ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz. U. 2018 poz. 1310 ze zm.) oraz rozporządzenia nr 1107/2009 (Dz. U. 2011 nr 284 poz. 1673 ze zm.), złożyć zamówienie oraz być umową sprzedaży mogą jedynie Klienci będący osobami fizycznymi posiadającymi pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiadającymi kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz. U. 2018 poz. 1310 ze zm.).