Nawóz zawiera komplet sześciu mikroelementów co sprawia, że może być z powodzeniem stosowany także w przypadku braku nawożenia organicznego. Azofoska to nawóz o niskiej zawartości chlorków – u większości roślin zwiększone stężenie chlorków w podłożu powoduje słaby wzrost , negatywnie wpływa na wielkość a przede wszystkim jakość plonu i zdolność przechowalniczą. Wszystkie składniki pokarmowe zawarte w Azofosce występują w optymalnych dla większości roślin proporcjach, w związkach łatwo przyswajanych, w krótkim okresie po zastosowaniu.
Proporcje oraz formy składników pokarmowych pozwalają na efektywne wykorzystanie Azofoski przy nawożeniu przedsiewnym i pogłównym.
Azofoska wnosi do gleby ważne dla roślin drugorzędowe składniki pokarmowe (magnez i siarka), które wpływają na mniejszą podatność roślin na choroby i szkodniki.
NPK (MgO + SO3) 13,3 - 6,1 - 17,1 (4,5 + 21,0)
Nawóz zawiera także: bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk, magnez, siarkę.
SPOSÓB STOSOWANIA:
Przed siewem lub sadzeniem roślin odpowiednią dawkę nawozu (patrz tabela) należy rozsiać równomiernie na nawożoną powierzchnię i wymieszać dokładnie z uprawną warstwą gleby. Wysiew nasion lub sadzenie roślin najlepiej przeprowadzić po upływie kilku dni od zastosowania nawozu.
Zalecaną dawkę należy rozsiać równomiernie na nawożoną powierzchnię, zgodnie z zaleceniami w tabeli. Jeśli to możliwe nawóz wymieszać z wierzchnią warstwą gleby (nie uszkadzając korzeni).
UWAGA: Podczas nawożenia pogłównego należy unikać rozsiewu nawozu bezpośrednio na roślinę (liście, łodygi itp.), oraz jednorazowo nie stosować dawki większej niż 5 kg/100 m2.
UWAGA! Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków ostrożności zamieszczonych w etykiecie.
W przypadku produktów będących środkami ochrony roślin w rozumieniu ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz. U. 2018 poz. 1310 ze zm.) oraz rozporządzenia nr 1107/2009 (Dz. U. 2011 nr 284 poz. 1673 ze zm.), złożyć zamówienie oraz być umową sprzedaży mogą jedynie Klienci będący osobami fizycznymi posiadającymi pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiadającymi kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Dz. U. 2018 poz. 1310 ze zm.).